KYOCERA AVX 02016D223KAT2A
6.3V 22nF X5R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Newark
element14 APAC
Future Electronics
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-59.68%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
22 nF
22 nF
22 nF
Dielectric
X5R
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0201
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
330 µm
300 µm
300 µm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2005-08-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
0201 22 nF 6.3 V ±10% Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL03A223KQ3NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.022 uF, 6.3 V, 10%, X5R, 0201 0603 Metric - T/R
TAIYO YUDENJMK063BJ223KP-F
Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type), 6.3V, 0.022 uF, ± 10 %, 0201, X5R/B, RoHS
16V 22nF X5R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0201 10 V 0.022 uF ±10% Tolerance X5R Monolithic Ceramic Chip Capacitor
描述
0201 22 nF 6.3 V ±10 % Tolerance X5R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Capacitor SMD Ceramic 0201 Case 6.3Vdc X5R Dielectric 22000pF ±10% ø7T/R"
0201 (0603Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 6.3V 0.022muF 卤10% X5R
Cap Ceramic 0.022uF 6.3V X5R 10% Pad SMD 0201 85C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 0.022uF, Surface Mount, 0201