KOA Speer WK73S2BTTD6R80F
Res Thick Film 0612 6.8 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.33%
备用零件
Price @ 1000
Stock
16,739
Authorized Distributors
5
Resistance
6.8 Ω
6.8 Ω
6.8 Ω
Case/Package
0612
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-02-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 6.8ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 6.8ohm, 2.2583V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0612
Wide 1206 (3216Metric) 0612 FIXED RESISTOR WK73S 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm 0.75W 3/4W 6.8Ohm ±100ppm/C
6.8¦¸ ¡À1% 750mW ¡À100ppm/¡æ 0612 1.6mm*3.2mm*700¦Ìm