KOA Speer WK73R2JTTE151J
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 150ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1218
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Resistance
150 Ω
150 Ω
Case/Package
1218
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2007-04-24
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC1218JK-07150RL
Res Thick Film 1218 150 Ohm 5% 1W ±100ppm/C Wide Terminal SMD T/R
Yageo GroupRC2010JK-07150RL
Res Thick Film 2010 150 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 150Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity / AMP5-1879499-3
Fixed Resistor, Thick Film, 1W, 150ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
TE Connectivity3520150RJT
Res Thick Film 2512 150 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
PanasonicERJ-12ZYJ151U
Res Thick Film 2010 150 Ohm 5% 0.75W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
描述
RES 150 OHM 5% 1W 1812
WIDE ELECTRODE FC 1218 5% 1W