KOA Speer WK73R2HTTE1800F
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 180ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1020
数据表和文档
KOA Speer SCT
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Resistance
180 Ω
180 Ω
Case/Package
1020
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 180ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
PanasonicERJ1TNF1800U
Res Thick Film 2512 180 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010FK-07180RL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 180Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2512FK-07180RL
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 180Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-U1TF1800U
Res Thick Film 2512 180 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-12SF1800U
Res Thick Film 2010 180 Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
描述
wide terminal type flat chip resistors, 1020, RoHS
KOA Speer SCT
RES 180 OHM 1% 1W 2010
WIDE ELEC 1020 1% 1W 180R