KOA Speer SR732BTTDR12J
Res Thick Film 1206 0.12 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
22,615
Authorized Distributors
4
Resistance
120 mΩ
120 mΩ
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
TE ConnectivityRLP73K2BR12JTD
Res High Power Current Sense Thick Film 1206 0.12 Ohm 5% 1/2W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
TE ConnectivityRL73K2BR12JTD
Res Thick Film 1206 0.12 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERJ-8RSJR12V
Res Thick Film 1206 0.12 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±250ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8BSJR12V
Thick Film Chip Res 1206 Low Ohmic 5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-8BSJR12V
Yageo GroupRL1206JR-070R12L
Res Thick Film 1206 0.12 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ8RSFR12V
Res Thick Film 1206 0.12 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±250ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 0.12ohm, 0.245V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
1206 1/4WATT Lo-ohm Thick Film Current Sense Resistors .12 OHM 5%
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR SR73 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.333W 1/3W 120mOhm ±200ppm/C