KOA Speer SG73S2ATTD10R0F
Res Thick Film 0805 10 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.79%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
10 Ω
10 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0805FR-0710RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±200ppm/℃ 10Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0805F10R
Fixed Resistor, Thick Film, 0.125W, 10ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
TE ConnectivityCRG0805F10R
Yageo GroupRC0805FR-1010RL
Res Thick Film 0805 10 Ohm 1% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0805 10 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res General Purpose Thick Film 0805 10 Ohm 1% 1/8W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
描述
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 10Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
SG73S Series 0805 10 Ohm 0.25 W ±1 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 10ohm, 400V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR SG73S 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.25W 1/4W 10Ohm ±200ppm/C
Res, 10R, 1%, 0.25W, 0805 Rohs Compliant: Yes |Koa SG73S2ATTD10R0F
SMD Resistor 0805 10Ω ±1% 0.25W ±200ppm/℃
Resistor, 10R, 0.25W, THICK FILM, 0805;