KOA Speer SG73P2BTTD2R70F
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.33W, 2.7ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-35.19%
Introduction Date2007-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC1206FR-072R7L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 2.7Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-072R49L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 2.49Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-072R74L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 2.74Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 2.49 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 2.7 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 2.74 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
描述
RES 2.7 OHM 1% 3/4W 1206
2.7¦¸ ¡À1% 333mW ¡À200ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*700¦Ìm
SURGE CURR FC 1206 2R7 1%
2.7 OHM .75W 1%