KOA Speer RK73H2BTTD2R49F
Res Thick Film 1206 2.49 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-80.39%
符号封装
SnapEDA
符号
下载
Stock
75,245
Resistance
2.49 Ω
2.49 Ω
2.49 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
RES LOW RESISTANCE 1206 2.4 OHM 1/4W 1% SMD
RES LOW RESISTANCE 1206 2.7 OHM 1/4W 1% SMD
Res Thick Film 1206 2.7 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 2.61 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 2.37ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
描述
250mW Thick Film Resistors ±1% ±200ppm/℃ 2.49Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 2.49Ohms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 2.49ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 2R49, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD2R49F
SMD Resistor 1206 2.49Ω ±1% 250mW ±200ppm/℃