KOA Speer SG73P2BTTD100J
Res Thick Film 1206 10 Ohm 5% 0.33W(1/3W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Newark
KOA Speer SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
+175%
备用零件
Price @ 1000
Stock
47,768
Authorized Distributors
6
Resistance
10 Ω
10 Ω
10 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
330 mW
750 mW
750 mW
Composition
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-8GEYJ100V
Res Thick Film 1206 10 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 10 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 10 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film Array 10 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 10ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.33W, 10ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
anti-surge endured pulse power thick film chip resistor, 1206, RoHS
KOA Speer SCT
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR SG73P 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.333W 1/3W 10Ohm ±200ppm/C
Res, 10R, 5%, 0.33W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa SG73P2BTTD100J
RES 10 OHM 5% 1/3W 1206 / 10 Ohms ±5% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
Thick Film Resistors - SMD 0.75W 10ohm 5% AEC-Q200