KOA Speer SG732HTTE101K
SG73 FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±10% ±200ppm/C 100Ohm 0.75W 3/4W
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页0 年前
3 个月趋势:
-4.01%
Stock
58,907
Resistance
100 Ω
100 Ω
Case/Package
2010
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2007-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-12ZYJ101U
Res Thick Film 2010 100 Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 100ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Res Thick Film 2010 100 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 100 Ohm 5% 1W 200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 100ohm, 200V, 10% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
anti-surge thick film chip resistor, 2010, RoHS
KOA Speer SCT
100¦¸ ¡À10% 750mW ¡À200ppm/¡æ 2010 5mm*2.5mm*700¦Ìm
CURRENT RES. 2010 100 OHMS 10% TAPE