KOA Speer SG732ATTD101K
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 100ohm, 150V, 10% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Farnell
3 个月趋势:
-1.28%
Stock
29,162
Authorized Distributors
6
Resistance
100 Ω
100 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2005-01-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-6GEYJ101V
Res Thick Film 0805 100 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 100Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity1623096-1
Fixed Resistor, Thick Film, 0.125W, 100ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Resistor, Thick Film Chip; 100 Ohms; Case 0805; 0.125W; +/-5%; SMD; 200ppm/K; 150V; 200V
Res Thick Film 0805 100 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
anti-surge thick film chip resistor, 0805, RoHS
KOA Speer SCT
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR SG73 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 100Ohm ±200ppm/C
Res, 100R, 10%, 0.125W, 0805 Rohs Compliant: Yes |Koa SG732ATTD101K