KOA Speer RN73R1JTTD2201F50
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 2200ohm, 75V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
数据表和文档
Upverter
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.38%
备用零件
Price @ 1000
Stock
17,366
Authorized Distributors
5
Resistance
2.2 kΩ
2.2 kΩ
2.2 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Metal Film, Thin Film
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2019-02-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
RN73R 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±50ppm/C 2.2kOhm 0.1W 1/10W
Thin Film Resistors - SMD 2.2K ohm 1% 50 ppm
Res, 2K2, 1%, 0.1W, 0603 Rohs Compliant: Yes |Koa RN73R1JTTD2201F50