KOA Speer RN73H2BTTD2201B25
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 2200ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
element14 APAC
Farnell
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
3
Resistance
2.2 kΩ
2.2 kΩ
2.2 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Metal Film, Thin Film
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
描述
RES 2.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
电阻, 2K2 Ω 0.1% 25PPM 1206;
MFC 1206 0.1% PPM25 2.2K
RESISTOR, 2K2 OHM 0.1% 25PPM 1206; Power Rating:0.25W; Resistance:2.2kohm; Tolerance, Resistance:± 0.1%; Series:RN73H; Temperature, Operating Range:-55°C to +155°C; Resistor Element Type:Thin Film; Voltage, Rating:150V; Temperature ;RoHS Compliant: Yes