KOA Speer RN73H1ETTP5901B25
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 5900ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,798
Authorized Distributors
1
Resistance
5.9 kΩ
5.9 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
Composition
Metal Film, Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-01-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
描述
RN73H FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 5.9kOhm 0.063W 1/16W
Thin Film Resistors - SMD 5.9kOhm,0402,0.1%,25 ppm,63mW,50V
RES 5.9K OHM 0.1% 1/16W 0402
MFC 0402 0.1% PPM25 5.9K