KOA Speer RN73H1ETTP3602B25
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 36000ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+101%
备用零件
Price @ 1000
Stock
40,265
Authorized Distributors
4
Resistance
36 kΩ
36 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
Composition
Metal Film, Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-01-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
描述
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR RN73H 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 36kOhm ±25ppm/C
Thin Film Resistors - SMD 36kOhm,0402,0.1%,25p pm,63mW,50V
RES SMD 0402 36K0 0.1% 0.063W 25ppm Auto T&R