KOA Speer RN73H1ETTP3601B25
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 3600ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
8,837
Authorized Distributors
1
Resistance
3.6 kΩ
3.6 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
Composition
Metal Film, Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
描述
63mW Metal Film Resistors 50V ±25ppm/℃ ±0.1% 3.6kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RN73H FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 3.6kOhm 0.063W 1/16W
Thin Film Resistors - SMD 3.6kOhm,0402,0.1%,25 ppm,63mW,50V