KOA Speer RN73H1ETTP1801D25
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 1800ohm, 50V, 0.5% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.22%
备用零件
Price @ 1000
Stock
44,583
Authorized Distributors
2
Resistance
1.8 kΩ
1.8 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
0.5 %
0.5 %
Power Rating
63 mW
63 mW
Composition
Metal Film, Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-01-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERA-2AED182X
Res Thin Film 0402 1.8K Ohm 0.5% 0.063W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0402DRD071K8L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 1800ohm, 50V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
PanasonicERJ2RHD1801X
Res Thick Film 0402 1.8K Ohm 0.5% 1/16W ±50ppm/°C Molded SMD Punched Paper T/R
Yageo GroupRT0402DRE071K8L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 1800ohm, 50V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRT0402DRD071K78L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 1780ohm, 50V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
描述
RN73H FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±0.5% ±25ppm/C 1.8kOhm 0.063W 1/16W
Thin Film Resistors - SMD 1.8kOhm,0402,0.5%,25 ppm,63mW,50V
1.8K¦¸ ¡À0.5% 62.5mW ¡À25ppm/¡æ 0402 1mm*500¦Ìm*400¦Ìm