KOA Speer RN732ATTD4222B25
Res Thin Film 0805 42.2K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C SMD T/R
Obsolete
数据表和文档
IHS
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.29%
备用零件
Price @ 1000
Stock
9,455
Authorized Distributors
1
Resistance
42.2 kΩ
42.2 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
125 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERA6AEB4222V
Res Thin Film 0805 42.2K Ohm 0.1% 1/8W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0805BRD0742K2L
125mW Thin Film Resistor 150V ±25ppm/℃ ±0.1% 42.2kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 42200ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
TE ConnectivityCPF0805B42K2E1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 42200ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERA6AEB433V
Res Thin Film 0805 43K Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA6AEB393V
Res Thin Film 0805 39K Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 42200ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RN73 FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 42.2kOhm 0.1W 1/10W
42.2K OHM .1% 25PPM 1/8W