KOA Speer RN732ATTD15R0B25
Res Thin Film 0805 15 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Obsolete
数据表和文档
IHS
LKR
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
32,717
Authorized Distributors
2
Resistance
15 Ω
15 Ω
15 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 15ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RN73 FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 15Ohm 0.1W 1/10W
Thin Film Resistors 15Ohm,0805,0.1%,25pp m,100mW,100V
THIN (METAL) FILM FLAT CHIP RESISTOR
15¦¸ ¡À0.1% 100mW ¡À25ppm/¡æ 0805 2mm*1.25mm*600¦Ìm