KOA Speer RN732ATTD1001B25
Res Thin Film 0805 1K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Upverter
Technical Drawing4 页6 年前
Datasheet2 页0 年前
IHS
Arrow Electronics
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
-11.11%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
99,777
Authorized Distributors
3
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
1 kΩ
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 1000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805BRD071KL
125mW Thin Film Resistor 150V ±25ppm/℃ ±0.1% 1kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 1000ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 1000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805FRE071KL
125mW Thin Film Resistor 150V ±50ppm/℃ ±1% 1kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 1000ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RN73 FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 1kOhm 0.1W 1/10W
Thin Film Resistors - SMD 1kOhm,0805,0.1%,25pp m,100mW,100V
SMD Resistor Temperature range: -55 ... 125 °C Construction form: 0805 Resistor type: Thin Film Power Rating: 100 mW Rated voltage: 100 V Resistance: 1 kOhm