KOA Speer RN731JTTD3011B25
Res Thin Film 0603 3.01K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
IHS
Arrow Electronics
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,778
Authorized Distributors
1
Resistance
3.01 kΩ
3.01 kΩ
3.01 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERA-3YEB302V
Res Metal Film 0603 3K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-3YEB332V
Res Metal Film 0603 3.3K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity1614881-9
Res Thin Film 0603 3.3K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE Connectivity1614881-9
TE Connectivity / AMP9-1879223-7
Res Thin Film 0603 2.8K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 3010ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RN73 FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 3.01kOhm 0.063W 1/16W
RES 3.01K OHM 0.1% 1/16W 0603
3.01K OHM .1% 25PPM 1/10W