KOA Speer RN731ETTP8061B25
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 8060ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
数据表和文档
IHS
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
-46.57%
备用零件
Price @ 1000
Stock
23,805
Authorized Distributors
1
Resistance
8.06 kΩ
8.06 kΩ
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2006-01-20
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERA-2AEB8061X
Yageo GroupRT0402BRD078K06L
62.5mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 8.06kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA2AEB752X
Res Thin Film 0402 7.5K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA2AEB822X
63mW Thin Film Resistor 50V ±0.1% ±25ppm/℃ 8.2kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCPF0402B8K2E1
Res Thin Film 0402 8.2K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thin Film 0402 7.5K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
描述
Res Thin Film 0402 8.06K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
RN73 FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 8.06kOhm 0.063W 1/16W
Thin Film Resistors - SMD 8.06kOhm,0402,0.1%,2 5ppm,63mW,25V