KOA Speer RN731ETTP5620B25
62.5mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 562Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
IHS
Arrow Electronics
Garrett
备用零件
Price @ 1000
Stock
6,763
Authorized Distributors
0
Resistance
562 Ω
562 Ω
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2006-01-20
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2022-09-30
LTD Date2022-09-30
相关零件
TE ConnectivityCPF0402B562RE1
Surface Mount Thin Film Resistor, Cpf Series, 562 Ohm, 63 Mw, - 0.1%, 25 V, 0402 [1005 Metric]
PanasonicERA2AEB5620X
Res Thin Film 0402 562 Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0402BRD07562RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 562ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
PanasonicERA2AEB511X
63mW Thin Film Resistor 50V ±0.1% ±25ppm/℃ 510Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA2AEB6040X
Res Thin Film 0402 604 Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE ConnectivityCPF0402B549RE1
Res Thin Film 0402 549 Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 562ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RN73 FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 562Ohm 0.063W 1/16W
RES 562 OHM 0.1% 1/16W 0402