KOA Speer RN731ETTP4751B25
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 4750ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
数据表和文档
IHS
Garrett
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Resistance
4.75 kΩ
4.75 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERA-2AEB4751X
Res Thin Film 0402 4.75K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCPF0402B4K75E1
62.5mW Thin Film Resistor 25V ±25ppm/℃ ±0.1% 4.75kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thin Film 0402 4.75K Ohm 0.1% 1/16W ¦25ppm/¦C SMD Paper T/R
Yageo GroupRT0402BRD074K75L
62.5mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 4.75kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA2AEB472X
63mW Thin Film Resistor 50V ±0.1% ±25ppm/℃ 4.7kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-2AEB4991X
Res Thin Film 0402 4.99K Ohm 0.1% 0.063W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Res Thin Film 0402 4.75K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
4.75K OHM .1% 25PPM