KOA Speer RN731ETTP2701B25
63mW Thin Film Resistor 50V ±25ppm/℃ ±0.1% 2.7kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Upverter
Technical Drawing4 页6 年前
Datasheet2 页0 年前
IHS
Garrett
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
29,597
Authorized Distributors
0
Resistance
2.7 kΩ
2.7 kΩ
2.7 kΩ
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
63 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-06-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERA2AEB272X
63mW Thin Film Resistor 50V ±0.1% ±25ppm/℃ 2.7kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCPF0402B2K7E1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 2700ohm, 25V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRT0402BRD072K7L
62.5mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 2.7kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity / AMP1-2176215-7
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 2700ohm, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
PanasonicERA2AEB2491X
Res Thin Film 0402 2.49K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Paper T/R
TE ConnectivityCPF0402B2K49E1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 2490ohm, 25V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 2700ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RN73 FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 2.7kOhm 0.063W 1/16W
Thin Film Resistors - SMD 2.7kOhm,0402,0.1%,25 ppm,63mW,25V