KOA Speer RN731ETTP2490B25
62.5mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 249Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Upverter
Technical Drawing4 页6 年前
Datasheet2 页0 年前
IHS
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
8,386
Authorized Distributors
3
Resistance
249 Ω
249 Ω
249 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
63 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-01-20
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERA2AEB2490X
Res Thin Film 0402 249 Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0402BRD07249RL
63mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 249Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCPF0402B249RE1
Res Thin Film 0402 249 Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERA-2AEB241X
Res Thin Film 0402 240 Ohm 0.1% 0.063W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA2AEB271X
Res Thin Film 0402 270 Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0402BRD07240RL
63mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 240Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Res Thin Film 0402 249 Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 249ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RN73 FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 249Ohm 0.063W 1/16W
Thin Film Resistors - SMD 249Ohm,0402,0.1%,25p pm,63mW,25V