KOA Speer RN731ETTP2400B25
63mW Thin Film Resistor 50V ±25ppm/℃ ±0.1% 240Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
IHS
Garrett
Stock
19,060
Authorized Distributors
0
Resistance
240 Ω
240 Ω
240 Ω
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
63 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2004-06-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2022-09-30
LTD Date2022-09-30
相关零件
PanasonicERA-2AEB241X
Res Thin Film 0402 240 Ohm 0.1% 0.063W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCPF0402B240RE1
Res Thin Film 0402 240 Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRT0402BRD07240RL
63mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 240Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-2AEB221X
Res Thin Film 0402 220 Ohm 0.1% 0.063W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCPF0402B249RE1
Res Thin Film 0402 249 Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERA2AEB2490X
Res Thin Film 0402 249 Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
RN73 FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 240Ohm 0.063W 1/16W
Thin Film Resistors - SMD 240Ohm,0402,0.1%,25p pm,63mW,25V