KOA Speer RN731ETTP2370B25
62.5mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 237Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Obsolete
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
QUARKTWIN TECHNOLOGY LTDRN731ETTP2370B25联系方式
>1wk
数据表和文档
Stock
1
Authorized Distributors
0
Resistance
237 Ω
237 Ω
237 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
63 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-01-20
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERA-2AEB2370X
Res Thin Film 0402 237 Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE ConnectivityCPF0402B237RE1
Res Thin Film 0402 237 Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRT0402BRD07237RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 237ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
PanasonicERA-2AEB221X
Res Thin Film 0402 220 Ohm 0.1% 0.063W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-2AEB241X
Res Thin Film 0402 240 Ohm 0.1% 0.063W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCPF0402B249RE1
Res Thin Film 0402 249 Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 237ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RES 237 OHM 0.1% 1/16W 0402
237 OHM .1% 25PPM