KOA Speer RN731ETTP2261B25
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 2260ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
数据表和文档
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
8,749
Authorized Distributors
1
Resistance
2.26 kΩ
2.26 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-01-20
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-09-30
LTD Date2022-09-30
相关零件
PanasonicERA-2AEB2261X
Res Thin Film 0402 2.26K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCPF0402B2K26E1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 2260ohm, 25V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRT0402BRD072K26L
62.5mW Thin Film Resistor 50V ±25ppm/℃ ±0.1% 2.26kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCPF0402B2K26E1
PanasonicERA-2AEB222X
Res Thin Film 0402 2.2K Ohm 0.1% 0.063W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
RN73 FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 2.26kOhm 0.063W 1/16W
RES 2.26K OHM 0.1% 1/16W 0402