KOA Speer RN731ETTP1501B25
63mW Thin Film Resistor 50V ±25ppm/℃ ±0.1% 1.5kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
IHS
Arrow Electronics
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
-15.97%
Stock
44,666
Authorized Distributors
3
Resistance
1.5 kΩ
1.5 kΩ
1.5 kΩ
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
63 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
相关零件
PanasonicERA2AEB152X
63mW Thin Film Resistor 50V ±0.1% ±25ppm/℃ 1.5kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
100mW Thin Film Resistor 50V ±0.1% ±25ppm/℃ 1.5kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0402BRD071K5L
62.5mW Thin Film Resistor 50V ±25ppm/℃ ±0.1% 1.5kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thin Film 0402 1.5K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Medical
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 1500ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
PanasonicERA2AEB162X
63mW Thin Film Resistor 50V ±0.1% ±25ppm/℃ 1.6kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Res Thin Film 0402 1.5K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
RN73 FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 1.5kOhm 0.063W 1/16W
Thin Film Resistors - SMD 1.5kOhm,0402,0.1%,25 ppm,63mW,25V