KOA Speer RN731ETTP1241B25
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 1240ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页0 年前
Arrow Electronics
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,104
Authorized Distributors
0
Resistance
1.24 kΩ
1.24 kΩ
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-01-20
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2022-09-30
LTD Date2022-09-30
相关零件
PanasonicERA-2AEB1241X
Res Thin Film 0402 1.24K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0402BRD071K24L
63mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 1.24kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-2AEB1211X
Res Thin Film 0402 1.21K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Res Thin Film 0402 1.15K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCPF0402B1K33E1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 1330ohm, 25V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
TE ConnectivityCPF0402B1K2E1
Res Thin Film 0402 1.2K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
描述
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR RN73 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 1.24kOhm ±25ppm/C
RES 1.24K OHM 0.1% 1/16W 0402