KOA Speer RK73H3ATTE4750F
Res Thick Film 2512 475 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
Farnell
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.42%
备用零件
Price @ 1000
Stock
23,438
Authorized Distributors
6
Resistance
475 Ω
475 Ω
475 Ω
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 475ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Yageo GroupRC2512FK-07475RL
Res Thick Film 2512 475 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC2512FK-07470RL
Res Thick Film 2512 470 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 2512 470 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 464 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 499 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 475ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR RK73H 0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm 1W 475Ohm ±100ppm/C
Res, 475R, 1%, 1W, 2512 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H3ATTE4750F