KOA Speer RK73H2ETTE1002F
Res Thick Film 1210 10K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.21%
Stock
16,286
Authorized Distributors
2
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
10 kΩ
Case/Package
1210
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ-14NF1002U
Res Thick Film 1210 10K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
500mW Thick Film Resistors 300V ±1% ±100ppm/℃ 10kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1210FR-0710KL
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 10kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJP14F1002U
PanasonicERJ-14NF1072U
Res Thick Film 1210 10.7K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
500mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±100ppm/℃ 11kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 10000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Thick Film Resistors - SMD 10K OHM 1%
FIXED RESISTOR Chip Resistor 1% 100ppm/C 10kOhm 500mW