KOA Speer RK73H2BTTD8R87F
Res Thick Film 1206 8.87 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Farnell
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
+8.59%
备用零件
Price @ 1000
Stock
75,660
Authorized Distributors
6
Resistance
8.87 Ω
8.87 Ω
8.87 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
Res Thick Film 1206 8.45 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
RES LOW RESISTANCE 1206 9.1 OHM 1/4W 1% SMD
描述
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 8.87Ohms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 8.87ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 8R87, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD8R87F