KOA Speer RK73H2BTTD8R25F
Res Thick Film 1206 8.25 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Upverter
Farnell
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.14%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
97,175
Authorized Distributors
6
Resistance
8.25 Ω
8.25 Ω
8.25 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
RES LOW RESISTANCE 1206 7.5 OHM 1/4W 1% SMD
Res Thick Film 1206 7.5 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 8.2 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±400ppm/C 7.5Ohm 0.25W 1/4W
描述
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 8.25Ohms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 8.25ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 8R25, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD8R25F