KOA Speer RK73H2BTTD8R06F
Res Thick Film 1206 8.06 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Future Electronics
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.11%
备用零件
Price @ 1000
Stock
64,628
Authorized Distributors
4
Resistance
8.06 Ω
8.06 Ω
8.06 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
Res Thick Film 1206 7.5 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 8.66 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 8.25 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 7.32ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
RES LOW RESISTANCE 1206 7.5 OHM 1/4W 1% SMD
描述
Resistor Surface Mount 1206 8.06 Ohm ±1% ± 400ppm Thick Film
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 8.06Ohms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 8.06ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206