KOA Speer RK73H2BTTD82R0F
Res Thick Film 1206 82 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
Upverter
Newark
TME
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-32.40%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
82 Ω
82 Ω
82 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Res Thick Film 0402 82 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 75 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
MCR Series 0402 75 Ohm ±5% 0.063 W ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
描述
250mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 82Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 82ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR RK73H 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 82Ohm ±100ppm/C
Res, 82R, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD82R0F.
SMD Resistor 1206 82Ω ±1% 250mW ±100ppm/℃
Thick Film Resistors - SMD 82 OHM 1%