KOA Speer RK73H2BTTD7871F
7.87K Ohm SMD Thick Film Resistor 1206 1% 1/4W 100PPM 100% Tin Rohs - 500 Or Mor
数据表和文档
Upverter
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
-30.86%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
7.87 kΩ
7.87 kΩ
7.87 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupRC1206FR-077K87L
Res Thick Film 1206 7.87K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 8.2K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-078K2L
Res Thick Film 1206 8.2K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC1206FR-078K2L
Res Thick Film 1206 8.2K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 7.5K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
描述
Res Thick Film 1206 7.87K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 7870ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) 1206 RK73H 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 7.87kOhms ±100ppm/C