KOA Speer RK73H2BTTD6R98F
Res Thick Film 1206 6.98 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
数据表和文档
Arrow Electronics
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
24,366
Authorized Distributors
3
Resistance
6.98 Ω
6.98 Ω
6.98 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
Res Thick Film 1206 6.98 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 7.5 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 7.15 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 7.32ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 6.34ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
RES LOW RESISTANCE 1206 7.5 OHM 1/4W 1% SMD
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 6.98ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Thick Film Resistors - SMD 1/4watts 6.98ohms 1%
6.98¦¸ ¡À1% 250mW ¡À200ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*700¦Ìm