KOA Speer RK73H2BTTD6R04F
Res Thick Film 1206 6.04 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Farnell
3 个月趋势:
+7.63%
Stock
75,340
Authorized Distributors
6
Resistance
6.04 Ω
6.04 Ω
6.04 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
RES LOW RESISTANCE 1206 5.6 OHM 1/4W 1% SMD
PanasonicERJ-8GEYJ5R6V
Res Thick Film 1206 5.6 Ohm 5% 0.25W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8GEYJ6R2V
Res Thick Film 1206 6.2 Ohm 5% 0.25W(1/4W) -100ppm/C to 600ppm/C Molded SMD Punched T/R
Res Thick Film 1206 6.2 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
6.04 Ohm ±1% 0.25W 1206 (3216 Metric) Automotive Thick Film Chip Resister
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 6.04Ohms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 6.04ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 6R04, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD6R04F