KOA Speer RK73H2BTTD6981F
Res Thick Film 1206 6.98K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
Upverter
Farnell
3 个月趋势:
+5.14%
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Authorized Distributors
6
Resistance
6.98 kΩ
6.98 kΩ
6.98 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC1206FR-076K98L
Res Thick Film 1206 6.98K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 6.98kOhm 0.25W 1/4W
Yageo GroupRC1206FR-076K8L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 6.8kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206FR-076K8L
Res Thick Film 1206 6.8K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
SMD Chip Resistor, 1206 [3216 Metric], 6.8 kohm, MC 1% Series, 200 V, Thick Film, 125 mW
Res Thick Film 1206 7.5K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
描述
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 6.98kOhms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 6980ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RES, SMT, 1206, 6.98K Ohm ,+/-1%, +/- 100ppm, Thk<CA
Res, 6K98, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD6981F