KOA Speer RK73H2BTTD6801F
Res Thick Film 1206 6.8K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Newark
TME
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.58%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Resistance
6.8 kΩ
6.8 kΩ
6.8 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupRC1206FR-076K34L
Res Thick Film 1206 6.34K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-076K81L
SMD Chip Resistor, 6.81 kOhm, ± 1%, 250 mW, 1206 [3216 Metric], Thick Film, General Purpose
Yageo GroupRC1206FR-077K32L
Res Thick Film 1206 7.32K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 6800ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR RK73H 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 6.8kOhm ±100ppm/C
RK73H Series 1206 6.8 kOhm ±1 % 0.25 W ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Res, 6K8, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD6801F.
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 3.2 x 1.6 x 0.6 mm Housing type: 1206 Resistor type: Thick Film Power Rating: 250 mW Rated voltage: 200 V Resistance: 6.8 kOhm
RES SMD 1206 6K80 1% 0.25W TC100 Auto
制造商别名
  • KOA
  • KOA Speer Electronics Inc
  • KOA SPEER ELECTRONICS
  • KSE
  • KOA CORP
  • SPEER
  • KOA SPEER ELECTRONIC
  • KOA EUROPE
  • GLOBAL
  • KOA CORPORATION
  • KOA Speer Elec
  • KSE INC
  • KOA EUROPE GMBH
  • KOA SPEER ELECT
  • KOA ELECTRONICS
  • KOA KAOHSIUNG CORPORATION
  • KOA SPEAR ELECTRONICS
  • KOA Kaohsiung Corp
  • PowerL
  • RALE
  • KOA SPEEL
  • KOA SPEAR
  • KOA DENKO
  • KOASPR
  • KOA ELEC
  • KOASPeeR
零件编号别名
该零件可能有以下备用零件编号:
  • RK73H2BTTD 6801F