KOA Speer RK73H2BTTD60R4F
Res Thick Film 1206 60.4 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
Upverter
Newark
Arrow Electronics
3 个月趋势:
-35.72%
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Resistance
60.4 Ω
60.4 Ω
60.4 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupRC1206FR-0759RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 59Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-0754R9L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 54.9Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-0763R4L
Res Thick Film 1206 63.4 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG1206F56R
Res Thick Film 1206 56 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
描述
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 60.4Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 60.4Ohms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 60.4ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 60R4, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD60R4F