KOA Speer RK73H2BTTD5R76F
Res Thick Film 1206 5.76 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Farnell
Arrow Electronics
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
37,385
Authorized Distributors
5
Resistance
5.76 Ω
5.76 Ω
5.76 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
Res Thick Film 1206 6.04 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
RES LOW RESISTANCE 1206 5.6 OHM 1/4W 1% SMD
PanasonicERJ-8GEYJ5R6V
Res Thick Film 1206 5.6 Ohm 5% 0.25W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 6.2 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 5.6 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 5.76Ohms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 5.76ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 5R76, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD5R76F