KOA Speer RK73H2BTTD5900F
Res Thick Film 1206 590 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.10%
Authorized Distributors
6
Resistance
590 Ω
590 Ω
590 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ8ENF5900V
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 590ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC1206FR-07590RL
Res Thick Film 1206 590 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ8ENF5600V
Res Thick Film 1206 560 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 604 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-07560RL
Res Thick Film 1206 560 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 590Ohms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 590ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Resistor, SMT, 1206, 590 Ohm, +/-1%, +/-100ppm, Thk Film,<CA