KOA Speer RK73H2BTTD5763F
Res Thick Film 1206 576K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
Garrett
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.03%
Stock
69,551
Resistance
576 kΩ
576 kΩ
576 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ-8ENF5763V
Res Thick Film 1206 576K Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 576000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC1206FR-07576KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 576kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-07562KL
Res Thick Film 1206 562K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 536kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ8ENF5603V
Res Thick Film 1206 560K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 576kOhms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 576000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Thick Film Resistors - SMD 1/4watts 576Kohms 1%
576K¦¸ ¡À1% 250mW ¡À100ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*700¦Ìm