KOA Speer RK73H2BTTD5604F
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 5.6e+06ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
数据表和文档
Upverter
element14 APAC
Authorized Distributors
2
Resistance
5.6 MΩ
5.6 MΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 5600000ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 5.1M Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
SMD Resistor [KOA] RK73H2BTTD5604F SMD Resistor
RES 5.6M OHM 1% 1/4W 1206
FC 1206 5M60 1%
RESISTOR, 1206, 5M6 OHM, 1%; Resistance:5.6Mohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1206; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); No. of Pins:2; Reel Quantity:5000; Series:RK73H