KOA Speer RK73H2BTTD5600F
Res Thick Film 1206 560 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
Upverter
Farnell
TME
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-46.74%
Resistance
560 Ω
560 Ω
560 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ8ENF5600V
Res Thick Film 1206 560 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-07560RL
Res Thick Film 1206 560 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 560 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRG1206F560R
Res Thick Film 1206 560 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C SMD T/R
Yageo GroupAC1206FR-07560RL
Yageo GroupRC1206FR-13560RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 560ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
描述
560 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200,
Res, 560R, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD5600F
1206 (3216Metric) 1206 RK73H 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 560Ohms ±100ppm/C
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 3.2 x 1.6 x 0.6 mm Housing type: 1206 Resistor type: Thick Film Power Rating: 250 mW Rated voltage: 200 V Resistance: 560 Ohm
RESISTOR, 1206, 560 OHM, 1%; Resistance:560ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1206; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); No. of Pins:2; Reel Quantity:5000; Series:RK73H