KOA Speer RK73H2BTTD5490F
Res Thick Film 1206 549 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Future Electronics
Farnell
3 个月趋势:
-4.47%
Resistance
549 Ω
549 Ω
549 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ-8ENF5490V
Res Thick Film 1206 549 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-07549RL
Res Thick Film 1206 549 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-07562RL
Res Thick Film 1206 562 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ8ENF4990V
Res Thick Film 1206 499 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 560 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 499 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 549ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 549Ohms 0.25W 1/4W
Res, 549R, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD5490F