KOA Speer RK73H2BTTD4R75F
Res Thick Film 1206 4.75 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Farnell
3 个月趋势:
-1.80%
Resistance
4.75 Ω
4.75 Ω
4.75 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
RES LOW RESISTANCE 1206 5.11 OHM 1/4W 1% SMD
RES LOW RESISTANCE 1206 4.64 OHM 1/4W 1% SMD
RES LOW RESISTANCE 1206 4.3 OHM 1/4W 1% SMD
描述
250mW Thick Film Resistors ±200ppm/℃ ±1% 4.75Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 4.75ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Resistor, SMT, 1206, 4.75 Ohm, +/-1%, +/- 400ppm, Thk Fil<CA
Res, 4R75, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD4R75F
1206 (3216Metric) 1206 RK73H 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 4.75Ohms ±200ppm/C